zawartość koszyka (pusty)

Termostaty i regulatory

Sklep elektryczny MESKON-HURT to okazja, by yposażyć każde pomieszczenie w termostaty i regulatory temperatury. Dzięki temu efektywniej i skuteczniej będziesz zarządzać zużyciem energii. Regulatory pozwalają na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie i optymalizują temperaturę w pomieszczeniu – już nie musisz przejmować się, że w mieszkaniu będzie za ciepło lub za zimno. Do Państwa dyspozycji oddajemy kilkadziesiąt modeli o różnorodnych parametrach, które dopasują Państwo do własnych potrzeb.

Gdzie umieścić termostat?

Aby urządzenie prawidłowo funkcjonowało musi zostać dobrze umiejscowione. Kluczowy dla termostatu jest element, który odpowiada za reagowanie na zmiany temperatury. Znajduje się on w obudowie urządzenia. Dlatego dobrym pomysłem jest umieszczenie termostatu w miejscu, gdzie łatwo zauważyć wahania temperatury w naszym domu np. w przedpokoju. Trzeba jednak pamiętać o zapewnieniu odpowiedniego sygnału! Dlatego po zamontowaniu sprawdźmy czy nadajnik urządzenia dobrze odbiera sygnał i działa poprawnie.

Detale przy zakładaniu termostatu – to ważne!

Oprócz wyboru konkretnej lokalizacji, pamiętajmy, że termostat powinien zostać zamontowany na odpowiedniej wysokości. Zaleca się, aby było to koło 150 centymetrów od poziomu podłogi. Musimy też pamiętać o zapewnieniu urządzeniu odpowiedniej cyrkulacji powietrznej. Uważajmy, by nie zastawiać regulatora meblem czy szafą. Termostat powinien znajdować się też z dala od innych urządzeń wpływających na temperaturę, czyli np. kuchenki, pieca czy kominka wolnostojącego.

Widok:
 • porównaj

  regulator temperatury pomieszczenia ze stykiem zwiernym r.1/r.3 biały połysk 20302089

  Producent: HAGER POLO

  stykiem zwiernym r.1/r.3 biały połysk 20302089

  263.53 zł Brutto
  Dostępne:  sztuka
  loader
 • porównaj

  regulator temperatury z 2 sondami 230v ac 16a 5-95c ip20 rtm-30/s ext10000117

  Producent: ZAMEL

  292.10 zł Brutto
  Na zamówienie
  loader