zawartość koszyka (pusty)

STR Sterownik rolet dwuprzyciskowy 24V 50-60Hz IP20 STR-421 24V


96.10 zł Brutto
loader
Dostępne:  szt.
Czas realizacji:
24h
Producent: F&F
Kod producenta: STR-421 24V

Dostępność w oddziałach

zamknij


Sterownik rolet STR-421 24 V

Producent: F&F
EAN: 5908312591450
Napięcie zasilania: 24 V AC/DC
Typ silnika: 230 V AC
Sterowanie centralne: dwuprzyciskowe
Sterowanie lokalne: dwuprzyciskowe
Sygnał sterujący: L lub N
Maksymalny prąd impulsu sterującego: 1 mA
Maksymalny prąd obciążenia AC-3: 1,5 A
Czas załączenia - programowany: 0 sek ÷ 10 min.
Element wykonawczy: przekaźnik
Przyłącze: zaciski śrubowe 2,5 mm2
Moment dokręcający: 0,4 Nm
Pobór mocy: 1 W
Temperatura pracy: -25 ÷ 50 °C
Wymiary: 1 moduł (18 mm)
Montaż: na szynie 35 mm
Stopień ochrony: IP20

Opis produktu:
Sterownik rolet dwuprzyciskowy, 24 V, do montażu na szynę 35mm.
STR-421 przeznaczony jest do sterowania roletami (góra-dół) lub innymi obiektami (np. bramy) napędzanymi silnikiem elektrycznym jednofazowym prądu zmiennego za pomocą włączników chwilowych (np. dzwonkowych).

Sterownik może pracować jako urządzenie samodzielne (przeznaczone do otwierania/zamykania jednej rolety), jak również możliwe jest łączenie sterowników w grupy umożliwiające centralne sterowanie wieloma roletami.

Działanie:
Zasilanie sterownika sygnalizowane jest świeceniem LED zielonej U. Załączenie silnika rolety następuje poprzez chwilowe podanie napięcia (L lub N) na jedno z wejść sterujących. Silnik załączany jest na zaprogramowany wcześniej przez użytkownika czas, pozwalający na pełne podniesienie lub opuszczenie rolety. Praca silnika oraz kierunek ruchu rolety sygnalizowane jest świeceniem odpowiedniej LED czerwonej lub . Istnieje możliwość zatrzymania uruchomionej rolety na wybranym przez użytkownika poziomie (niepełne otwarcie lub zamknięcie rolety).

Wejścia sterujące sterownika
Sterowanie lokalne - grupa przycisków podłączona do zacisków 7 i 9 sterująca jedną roletą.
- w górę (otwarcie); - w dół (zamknięcie)
Naciśnięcie przycisku lokalnego powoduje załączenie rolety na ruch w zadanym kierunku. Jeżeli roleta znajduje się już w ruchu, to naciśnięcie przycisku sterowania lokalnego spowoduje zatrzymanie rolety.
Sterowanie centralne - wspólna dla wielu sterowników (minimum dwa) grupa przycisków podłączona do zacisków 4 i 6 sterująca wszystkimi roletami będącymi w układzie sterowania centralnego.
- wszystkie w górę; - wszystkie w dół
Naciśnięcie przycisku sterowania centralnego powoduje załączenie rolet na ruch w zadanym kierunku. Jeżeli jedna z rolet wykonuje już ruch w tym samym kierunku, to będzie on dalej kontynuowany. W przypadku gdy wykonuje ruch w kierunku przeciwnym, to roleta najpierw zostanie zatrzymana, a następnie załączona w kierunku wynikającym z rozkazu podanego na wejście centralne.

UWAGA:
Sterowanie centralne umożliwia tylko załączenie rolet na ruch w wybranym kierunku. Zatrzymanie rolety nastąpi dopiero po upływie zaprogramowanego czasu, lub po naciśnięciu dowolnego przycisku sterowania lokalnego.