zawartość koszyka (pusty)

Sterownik rolet jednoprzyciskowy STR-422 230V


85.25 zł Brutto
loader
Na zamówienie
Czas realizacji:
24h
Producent: F&F
Kod producenta: STR-422_

Dostępność w oddziałach

zamknij


Sterownik rolet STR-422

Producent: F&F
Indeks producenta: STR-422 230V
Seria produktu: STR
Kategoria: Przyciski żaluzjowe
Kod EAN: 5908312591535
Napięcie zasilania: 230 V AC
Typ silnika: 230 V AC
Sterowanie centralne: dwuprzyciskowe
Sterowanie lokalne: jednoprzyciskowe
Sygnał sterujący: L lub N
Maksymalny prąd impulsu sterującego: 1 mA
Maksymalny prąd obciążenia AC-3: 1,5 A
Czas załączenia - programowany: 0 s ÷ 10 min.
Element wykonawczy: przekaźnik
Przyłącze: zaciski śrubowe 2,5 mm2
Moment dokręcający: 0,4 Nm
Pobór mocy: 1 W
Temperatura pracy: -25 ÷ 50 °C
Wymiary: 1 moduł (18 mm)
Montaż: na szynie 35 mm
Stopień ochrony: IP20

Opis produktu
Sterownik rolet jednoprzyciskowy, na szynę 35 mm.
Sterownik rolet STR przeznaczony jest do sterowania roletami (góra-dół) lub innymi obiektami (np. bramy) napędzanymi silnikiem elektrycznym jednofazowym prądu zmiennego za pomocą włączników chwilowych (np. dzwonkowych).
Sterownik rolet może pracować jako urządzenie samodzielne (przeznaczone do otwierania/zamykania jednej rolety), jak również możliwe jest łączenie sterowników w grupy umożliwiające centralne sterowanie wieloma roletami.

Działanie
Zasilanie sterownika rolet sygnalizowane jest świeceniem LED zielonej U. Załączenie silnika rolety następuje poprzez chwilowe podanie napięcia (L lub N) na jedno z wejść sterujących. Silnik załączany jest na zaprogramowany wcześniej przez użytkownika czas, pozwalający na pełne podniesienie lub opuszczenie rolety. Praca silnika oraz kierunek ruchu rolety sygnalizowane jest świeceniem odpowiedniej LED czerwonej lub . Istnieje możliwość zatrzymania uruchomionej rolety na wybranym przez użytkownika poziomie (niepełne otwarcie lub zamknięcie rolety).

Wejścia sterujące sterownika
Sterowanie lokalne - przycisk podłączony do zacisku 7 sterujący jedną roletą.
- w górę (otwarcie) / w dół (zamknięcie)
Naciśnięcie przycisku lokalnego powoduje załączenie rolety na ruch w kierunku przeciwnym do ostatnio wykonywanego (po podączeniu sterownika do zasilania pierwszy ruch powoduje zamknięcie rolety). Jeżeli roleta znajduje się już w ruchu, to naciśnięcie przycisku sterowania lokalnego spowoduje zatrzymanie rolety. Ponowne naciśnięcie przycisku lokalnego powoduje ruch rolety w przeciwnym kierunku.
Sterowanie centralne - wspólna dla wielu sterowników (minimum dwa) grupa przycisków podłączona do zacisków 4 i 6 sterująca wszystkimi roletami będącymi w układzie sterowania centralnego.
- wszystkie w górę; - wszystkie w dół
Naciśnięcie przycisku sterowania centralnego powoduje załączenie rolet na ruch w zadanym kierunku. Jeżeli jedna z rolet wykonuje już ruch w tym samym kierunku, to będzie on dalej kontynuowany. W przypadku gdy wykonuje ruch w kierunku przeciwnym, to roleta najpierw zostanie zatrzymana, a następnie załączona w kierunku wynikającym z rozkazu podanego na wejście centralne.

UWAGA!
Sterowanie centralne umożliwia tylko załączenie rolet na ruch w wybranym kierunku. Zatrzymanie rolety nastąpi dopiero po upływie zaprogramowanego czasu, lub po naciśnięciu dowolnego przycisku sterowania lokalnego