zawartość koszyka (pusty)

Sterownik rolet jednoprzyciskowy do puszki 1,5A AC-3 230V 0-10min kapsułka fi55mm STR-2


77.54 zł Brutto
loader
Dostępne:  szt.
Czas realizacji:
24h
Producent: F&F
Kod producenta: STR-2_

Dostępność w oddziałach

zamknij


Sterownik rolet dopuszkowy STR-2

Producent: F&F
Indeks producenta: STR-2
Seria produktu: STR
Kategoria: Moduły sterujące p/t
Kod EAN: 5908312593324
Napięcie zasilania: 230 V AC
Typ silnika: 230 V AC
Sterowanie centralne: dwuprzyciskowe
Sterowanie lokalne: jednoprzyciskowe
Sygnał sterujący: L lub N
Maksymalny prąd impulsu sterującego: 1 mA
Maksymalny prąd obciążenia AC-3: 1,5 A
Czas załączenia - programowany: 0 s ÷ 10 min.
Element wykonawczy: przekaźnik
Przyłącze sygnałowe: 4×DY 1mm2, l:10cm
Przyłącze zasilające: 4×DY 1,5mm2, l:10cm
Pobór mocy: 1 W
Temperatura pracy: -25 ÷ 50 °C
Wymiary: O55 mm, h: 13 mm
Montaż: w puszce podtynkowej O60
Stopień ochrony: IP20

Opis produktu:
Sterownik rolet dopuszkowy jednoprzyciskowy, do puszki podtynkowej O60.
Sterownik STR-2 przeznaczony jest do sterowania rolet (góra-dół) lub innych obiektów (np.bramy) napędzanych silnikiem elektrycznym, jednofazowym prądu zmiennego za pomocą włączników chwilowych (np.dzwonkowych).

Działanie:
Sterownik może pracować jako urządzenie samodzielne (przeznaczone do otwierania/zamykania jednej rolety), jak również możliwe jest łączenie sterowników w grupy umożliwiające centralne sterowanie wieloma roletami.
Zasilanie sterownika rolet sygnalizowane jest świeceniem LED zielonej U. Załączenie silnika rolety następuje poprzez chwilowe podanie napięcia (L lub N) na jedno z wejść sterujących. Silnik załączany jest na zaprogramowany wcześniej przez użytkownika czas, pozwalający na pełne podniesienie lub opuszczenie rolety. Istnieje możliwość zatrzymania uruchomionej rolety na wybranym przez użytkownika poziomie (niepełne otwarcie lub zamknięcie rolety).

Wejścia sterujące sterownika rolet:
Sterowanie lokalne - przycisk podłączony do zacisku 5 sterujący jedną roletą.
- w górę (otwarcie) / w dół (zamknięcie)
Naciśnięcie przycisku lokalnego powoduje załączenie rolety na ruch w kierunku przeciwnym do ostatnio wykonywanego (po podączeniu sterownika do zasilania pierwszy ruch powoduje zamknięcie rolety). Jeżeli roleta znajduje się już w ruchu, to naciśnięcie przycisku sterowania lokalnego spowoduje zatrzymanie rolety. Ponowne naciśnięcie przycisku lokalnego powoduje ruch rolety w przeciwnym kierunku.

Sterowanie centralne - wspólna dla wielu sterowników (minimum dwa) grupa przycisków podłączona do zacisków 7 i 8 sterująca wszystkimi roletami będącymi w układzie sterowania centralnego.
- wszystkie w górę; - wszystkie w dół
Naciśnięcie przycisku sterowania centralnego powoduje załączenie rolet na ruch w zadanym kierunku. Jeżeli jedna z rolet wykonuje już ruch w tym samym kierunku, to będzie on dalej kontynuowany. W przypadku gdy wykonuje ruch w kierunku przeciwnym, to roleta najpierw zostanie zatrzymana, a następnie załączona w kierunku wynikającym z rozkazu podanego na wejście centralne.

UWAGA:
Sterowanie centralne umożliwia tylko załączenie rolet na ruch w wybranym kierunku. Zatrzymanie rolety nastąpi dopiero po upływie zaprogramowanego czasu, lub po naciśnięciu dowolnego przycisku sterowania lokalnego.