zawartość koszyka (pusty)

Rura karbowana PVC 320N 16/12 100mb


0.59 zł Brutto
loader
Dostępne:  mb.
Czas realizacji:
24h
Producent: TT PLAST
Kod producenta: 10006_

Dostępność w oddziałach

zamknij


Rury karbowane sprzedawane są w rolkach  - należy zamówić przynajmiej 100mb lub wielokrotność.

Podana cena dotyczy 1mb

Rura elektroinstalacyjna karbowana PCV 320N typ RKLS

Rury osłonowe typu RKLS z PCV są rurami nierozprzestrzeniającymi płomienia (ogień gaśnie po usunięciu jego źródła). Przeznaczone są do zabezpieczania instalacji elektrycznych w budownictwie i przemyśle przed czynnikami mechanicznymi, wpływami temperatur oraz wilgocią. Stosowane są w miejscach o podwyższonym zagrożeniu pożarowym, takich jak budynki użyteczności publicznej, budynki o konstrukcji drewnianej oraz na strychach, poddaszach itp. Rury typy RKLS można z powodzeniem układać i zalewać betonem (także wibrowanym). Zachowują dobrą elastyczność, a kształt przekroju podłużnego zapewnia bezproblemowe wprowadzanie przewodów i kabli na znaczne odległości. Gwarantują również łatwy dostęp do kabli elektrycznych oraz bezproblemowe usuwanie usterek instalacji elektrycznej podczas eksploatacji.
PCV jako materia charakteryzuje się wysokim współczynnikiem wytrzymałości mechanicznej i znakomitymi właściwościami udarowymi, a także małym wydłużeniem względnym. Przy rozciąganiu jest średnio elastyczny, zaś w dużym stopniu odporny na ciśnienia. Materiał o bardzo dobrych właściwościach dielektrycznych.

Poza tym PCV jest odporny na większość rozcieńczonych i stężonych kwasów, ługów i soli, jak również na niższe alkohole, benzynę, oleje oraz tłuszcze. Nie jest odporny na estry, ketony, chlorowane węglowodory oraz węglowodory aromatyczne.
Możliwe jest łatwe spawanie, zgrzewanie oraz klejenie PCV.

Do instalacji w betonie
Do niewypełnionych ścian
EAN: 5908312750833
Instalacja zewnętrzna
Kolor: Szary
Materiał: PVC
Montaż podtynkowy
Podatność na zginanie: Giętkie (karbowane)
Zakres temperatur pracy [°C] do: 50
Zakres temperatur pracy [°C] od: -20
Średnica wewnętrzna [mm]: 12
Średnica zewnętrzna [mm]: 16