zawartość koszyka (pusty)

Ogranicznik przepięć D typ3 z potrójnym filtrem przeciwzakłóceniowym 2P 1kV OP-230


153.85 zł Brutto
Na zamówienie
Czas realizacji:
24h
Producent: F&F
Kod producenta: OP-230_

Dostępność w oddziałach

zamknij


Filtr przeciwzakłóceniowy z układem przeciwprzepięciowym OP-230

Producent: F&F
Indeks producenta: OP-230
Seria produktu: OP
Kategoria: Ograniczniki przepięć klasy D
Kod EAN: 5908312596110
Maksymalne napięcie pracy: 230 V AC
Największe trwałe napięcie pracy: 255 V
Napięciowy poziom ochrony L›N zmierzony: 1 KV
Czas zadziałania: maks. 25 ns
Prąd upływu: 0,5 mA
Prąd znamionowy: 10 A
Klasa ochronnika: III
Dodatkowe zabezpieczenie: 10 A gL/gG lub C10 A
Indukcyjność układu: 1 mH na tor
Pojemność układu L›N: 880 nF
Pojemność układu L(N)›PE: 2,2 nF
Tłumienność zakłóceń radioelektrycznych: 85 dB
Nr normy: IEC 61643-1:2001
Przyłącze: zaciski śrubowe 4,0 mm2
Moment dokręcający: 0,5 Nm
Temperatura pracy: -25 ÷ 50 °C
Wymiary: 3 moduły (52,5 mm)
Montaż: na szynie 35 mm
Stopień ochrony: IP20


Opis produktu
Typ 3 (dawniej D). Z potrójnym filtrem przeciwzakłóceniowym.
OP-230 to profesjonalne zabezpieczenie przeciwzakłóceniowe dla urządzeń pracujących w rozdzielniach przemysłowych, szczególnie wrażliwych na zakłócenia i przepięcia w sieci zasilającej.
Dedykowane w szczególności dla rozbudowanych systemów automatyki przemysłowej z wykorzystaniem przekaźników czasowych, sterowników PLC, multimetrów, komputerów i innych urządzeń mikroprocesorowych. Również do zastosowania w instalacjach domowych jako zabezpieczenie sprzętu komputerowego i RTV.

Działanie
OP-230 realizuje dwa zabezpieczenia:
Potrójny filtr przeciwzakłóceniowy - specjalnie zaprojektowany pasywny układ dławików, w znacznym stopniu eliminujący zakłócenia radioelektryczne i przemysłowe (filtr symetryczny). Jednocześnie blokuje zakłócenia przychodzące z sieci energetycznej i odwrotnie - zakłócenia pochodzące od urządzeń użytkownika (kuchenka mikrofalowa, komputer, zasilacze impulsowe, itd.) nie są przepuszczane do sieci zasilającej. Filtr ochronnika to układ o strukturze czwórnika (czwórnik to układ mający cztery zaciski – jedna z par zacisków pełni rolę wejścia, zaś druga wyjścia), który przepuszcza bez tłumienia lub z małym tłumieniem napięcia i prądy o określonym paśmie częstotliwości, a tłumi napięcia i prądy leżące poza tym pasmem. Filtry znajdują zastosowanie głównie w urządzeniach elektronicznych i energetycznych. Umieszczone pomiędzy źródłem zasilania a odbiornikiem powodują, że do odbiornika dostaje się sygnał o pożądanym widmie częstotliwości.
Zaawansowany układ przeciwprzepięciowy – chroniący urządzenia w obwodzie, w który włączony jest ochronnik. Specjalne warystory działają zarówno przy typowych przepięciach sieciowych, jak również przy groźnych przepięciach asymetrycznych, które często występują jednocześnie z przepięciami symetrycznymi. OP-230 absorbuje wysoką wartość impulsu przepięciowego przy wyjątkowo krótkim czasie reakcji. Zastosowanie, nie jak zazwyczaj jednego lub trzech, ale sześciu warystorów tworzy podwójny stopień ostatecznego zabezpieczenia.