zawartość koszyka (pusty)

Fotowoltaika

Sklep elektryczny MESKON-HURT znajdą Państwo szereg akcesoriów, narzędzi i elementów związanych z technologią fotowoltaiczną (aparaturę zabezpieczającą, elementy połączeniowe, konstrukcje montażowe pv, panele pv).

Jak działa fotowoltaika?

Innowacyjna technologia oparta jest na prostym rozwiązaniu, dla którego kluczem są specjalne ogniwa, zmieniające energię słoneczną w energię elektryczną. Jest to możliwe dzięki ich budowie – składają się z krzemu, który jako półprzewodnik pochłania promienie słoneczne. Te z kolei pobudzają do ruchu elektrony. Taka konstrukcja może tworzyć zamknięty system złącz i tworzyć obwód elektryczny. Tak zbudowane są np. panele fotowoltaiczne.

Instalacje fotowoltaiczne – co wchodzi w ich skład?

Niemal każda instalacja składa się z paneli fotowoltaicznych, falownika, przewodów, złączek i konstrukcji nośnej. Sercem całego systemu są jednak panele, które odpowiadają za wytwarzanie energii elektrycznej. Składają się z modułów mono lub polikrystalicznych. Jak przystało na konstrukcję proekologiczną, panele wykonane są z mieszanek krzemu i są całkowicie biodegradowalne.

Fotowoltaika – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dyskusje na temat fotowoltaiki przybierają na sile, bo jest to źródło energii odnawialnej, po które coraz chętniej sięgają Polacy. Instalacje fotowoltaiczne z roku na roku zyskują coraz więcej klientów. Zdaniem ekspertów, realne oszczędności i ochrona środowiska naturalnego sprawiają, że rynek tych proekologicznych rozwiązań będzie w najbliższych latach systematycznie się rozwijać. Warto znać podstawowe zasady rządzące tym mechanizmem energii odnawialnej. Dzięki temu łatwiej zweryfikujemy prawidłowe działania firmy zajmującej się instalacją, a przy okazji będziemy dobrze zorientowani na wypadek awarii czy uszkodzeń.

Widok:
 • porównaj

  ogranicznik przepięć typ 1+2 2p+n 15ka 3,7kv 1000v dc sppvt12-10-2+pe 177256

  Producent: EATON

  543.17 zł Brutto
  Na zamówienie
  loader
 • porównaj
  550.14 zł Brutto
  Na zamówienie
  loader