zawartość koszyka (pusty)

Czujnik ruchu 360st. mikrofalowy biały IP20 DRM-01


92.24 zł Brutto
Na zamówienie
Czas realizacji:
24h
Producent: F&F
Kod producenta: DRM-01_

Dostępność w oddziałach

zamknij


Czujnik ruchu mikrofalowy DRM-01

Producent: F&F
Indeks producenta: DRM-01
Seria produktu: DRM
Kategoria: Czujniki
Kod EAN: 5908312593959
Napięcie zasilania: 230 V AC
Maksymalny prąd obciążenia AC-1: 5 A
Próg zadziałania - regulowany: 2÷2000 Lx
Opóźnienie zadziałania: mniej niż 1 s
Częstotliwość promieniowania mikrofalowego: 5,8 GHz
Maksymalna moc promieniowania: 10 mW
Promień detekcji - regulowane (dla wysokości równej 2,5 m): 1÷10 m
Czas załączenia odbiornika - regulowany: 5 s ÷ 12 min.
Pole detekcji poziomej: 360°
Rodzaj detekcji: promieniowanie mikrofalowe
Przyłącze: zaciski 1mm2
Moment dokręcający: 0,25 Nm
Pobór mocy: 0,9 W
Temperatura pracy: -25 ÷ 50 °C
Wymiary: 46 × 93 × 42 mm
Montaż: do zabudowy
Stopień ochrony: IP20

Opis produktu
Czujnik ruchu mikrofalowy. Montaż nawierzchniowy. IP20.
Czujnik ruchu służy do automatycznego, czasowego załączania oświetlenia w przypadku pojawienia się osoby lub innego obiektu w takich miejscach, jak korytarze, podwórza, podejścia i podjazdy, garaże, itp.
Z funkcją czujnika obecności.
Czujnik mikrofalowy pozwala na detekcję ruchu przez płyty drewniane, płyty kartonowo-gipsowe, szkło i tworzywa sztuczne.

Działanie
Czujnik DRM emituje i odbiera fale elektromagnetyczne wysokiej często-tliwości 5,8 Ghz. Czujnik wykrywa zmiany w odbiciu fal spowodowane prze-mieszczeniem się obiektu w obszarze detekcji. Czujnik wykrywa ruch obiektu do i od czujnika. Ruch w polu detekcji powoduje automatyczne załączenie oświetlenia. Od momentu załączenia ciągły ruch powoduje trwałe załączenie tego oświetlenia. Dopiero brak ruchu w polu detekcji wyzwala czas podtrzymania oświetlenia. Ponowny ruch w polu detekcji i jego zanik w trakcie odmierzania czasu, wyzwoli czas podtrzymania od początku. Charakter działania pozwala wykorzystać DRM jako czujnik obecności. Po nastawionym czasie oświetlenie zostanie wyłączone automatycznie. Czujnik ruchu wyposażony jest w automat zmierzchowy, uniemożliwiający załączenie sterowanego oświetlenia w ciągu dnia. Stan detekcji i gotowość do załączenia oświetlenia aktywowane są dopiero po zmierzchu. Czas aktywacji czujnika może być korygowany przez użytkownika potencjometrem. Dodatkowo istnieje możliwość regulacji obszaru pola detekcji w zakresie promienia 3 ÷ 10 m (dla h = 2,5 m) oraz regulacja czasu załączenia odbiornika w zakresie 5 s ÷ 12 min. Załączenie odbiornika sygnalizowane jest świeceniem LED zielonej. Czujnik ruchu może pracować wewnątrz pomieszczeń. Czujnik pozwala na detekcję ruchu przez płyty drewniane, płyty kartonowo-gipsowe, szkło i tworzywa sztuczne.
Zmiany temperatury nie wpływają na detekcję ruchu.

UWAGA!
Moc promieniowania mikrofalowego jest stosunkowo niska i jest całkowicie bezpieczna dla ludzi i zwierząt. Jej wartość wynosi poniżej 10 mW. Dla porównania kuchenka mikrofalowa i telefon komórkowy promieniują z mocą ok. 1000 mW (100 razy mocniej).