zawartość koszyka (pusty)

Ciekawostki

Data dodania: 17.01.2019

17.01.19r.

Eaton produkuje swój miliardowy wyłącznik nadprądowy (MCB) - niezmiennie, w tej samej fabryce.

Eaton produkuje swój miliardowy wyłącznik nadprądowy (MCB) - niezmiennie, w tej samej fabryce
W 2018 roku firma Eaton świętowała historyczne wydarzenie, ponieważ ilość wyprodukowanych wyłączników nadprądowych (MCB) w zakładzie produkcyjnym Eaton w Schrems w Austrii przekroczyła próg miliarda.

Wyłącznik nadprądowy (MCB) można znaleźć praktycznie w każdym domu i wszędzie tam, gdzie wykorzystywana jest energia elektryczna. Ich nazwa oraz niewielkie rozmiary nie oddają ich prawdziwej skuteczności, ponieważ te urządzenia chronią nas i nasze domy przed zwarciami, przeciążeniami i spowodowanymi przez nie niszczycielskimi pożarami, które mogą wystąpić w instalacji elektrycznej.

Szacuje się, że produkty firmy Eaton mogą być obecnie stosowane w 100 milionach gospodarstw domowych, a nasza organizacja jest jednym z wiodących producentów wyłączników nadprądowych (MCB) na świecie. Nasza technologia wnosi istotny wkład w zmniejszenie zagrożenia pożarami elektrycznymi, które w samej Unii Europejskiej powodują straty materialne w wysokości około 6,25 miliarda euro rocznie, a także skutkują około tysiącem ofiar, często śmiertelnych, którym można by zapobiec  czytamy w komunikacie firmy Eaton.

 

Technologia produkcji wyłączników nadprądowych (MCB) firmy Eaton przeszła długą drogę

 

Współczesna wersja wyłącznika nadprądowego (MCB) w branży, na której opiera się obecny model, została opracowana w Austrii na początku lat 60-tych, przez zespół pod kierownictwem profesora Gottfrieda Biegelmeiera. Jako prawdziwy prekursor technologii, osobiście sprawdzał on skuteczność i bezpieczeństwo urządzeń, testując je na własnym ciele (jak pokazano na załączonych fotografiach - a w 1964 roku urządzenia były już gotowe do produkcji seryjnej).

Współczesna wersja wyłącznika nadprądowego (MCB), na której opiera się obecny model, została opracowana w Austrii na początku lat 60-tych

Od samego początku nasze MCB były produkowane w zakładzie w Schrems, któremu przez lata udało się utrzymać swoją pozycję centrum doskonałości i innowacji nawet w obliczu silnej konkurencji. O wysokiej jakości badań i rozwoju prowadzonych w zakładzie w Schrems pod kierunkiem profesora Biegelmeiera świadczy fakt, że pierwotna konstrukcja urządzenia jest podstawą naszego obecnego produktu, który od ponad 50-ciu lat ratuje ludzkie życie.