zawartość koszyka (pusty)

Automatyczny przełącznik faz do współpracy ze stycznikami PF-441


320.65 zł Brutto
loader
Dostępne:  szt.
Czas realizacji:
24h
Producent: F&F
Kod producenta: PF-441_

Dostępność w oddziałach

zamknij


Przełącznik faz PF-441

Producent: F&F
Indeks producenta: PF-441
Seria produktu: PF
Kategoria: Automatyczne przełączniki faz
Kod EAN: 5908312594048
Napięcie zasilania: 3×230 V+N
Współpraca z agregatami prądotwórczymi: TAK
Histereza: 5 V
Błąd pomiaru napięcia: ±1%
Czas przełączania: 0,5÷0,8 s
Maksymalny prąd obciążenia - bezpośrednie podłączenie: 16 A
Maksymalny prąd obciążenia - ze stycznikami: do obciążalności styków styczników
Próg zadziałania - dolny: 195 V
Próg zadziałania - górny: 250 V
Przyłącze: zaciski śrubowe 4,0 mm2
Moment dokręcający: 0,5 Nm
Pobór mocy: ? 1 W
Temperatura pracy: -25 ÷ 50 °C
Wymiary: 4 moduły (70 mm)
Montaż: na szynie 35 mm
Stopień ochrony: IP20

Opis produktu:
Do współpracy ze stycznikami. Z fazą priorytetową. Z dolnym i górnym progiem zadziałania.
Automatyczny przełącznik faz służy do zachowania ciągłości zasilania odbiornika jednofazowego w przypadku zaniku jednej z faz zasilających lub spadku parametrów poniżej normy.

Działanie:
Przełącznik w bezpośrednim podłączeniu służy do zasilania obwodu jednofazowego, którego obciążenie nie przekracza 16 A. Dla obwodów o obciążeniu powyżej 16 A wykorzystujemy układ przełącznika i trzech styczników o odpowiednio dobranej obciążalności.
Na wejście przełącznika (L1, L2, L3, N) doprowadzone jest napięcie trójfazowe (3× 230 V+N). Na wyjście przełącznika (T1, T2, T3) kierowane jest napięcie jednofazowe (230 V AC), tzn. napięcie fazowe jednej z faz. Układ elektroniczny przełącznika kontroluje wartości napięć doprowadzonych faz. Faza o prawidłowych parametrach kierowana jest na wyjście. Faza L1 jest fazą priorytetową, tzn. że jeżeli jej parametry będą prawidłowe, to faza ta będzie zawsze załączana na wyjście.
W przypadku braku prawidłowych parametrów napięcia w fazie L1 lub jego zaniku, układ elektroniczny przełączy na wyjście fazę L2 (o ile jej parametry będą prawidłowe). W przypadku równoczesnego braku prawidłowych napięć w fazach L1 i L2 na wyjście zostanie załączona faza L3. W przypadku powrotu prawidłowego napięcia zasilania w fazie L1, układ załączy na wyjście tę fazę. Czas przełączania (pojawienie się napięcia na wyjściu) po zaniku aktualnie załączonej fazy wynosi od 0,5 s do 0,8 s (w tym czasie odbiorniki nie są zasilane). Wejście Uk służy do kontroli załączonych napięć. Układ pozwala na załączenie tylko jednej fazy. Zabezpiecza to przed jednoczesnym podaniem napięć dwóch faz na wyjście, co spowodować by mogło zwarcie międzyfazowe. W przypadku zwarcia na stałe styków stycznika układ nie przełączy na inny stycznik mimo nieprawidłowego napięcia w tej fazie. Po włączeniu napięcia zasilania (przynajmniej jednej fazy) przez 2 sekundy układ bada prawidłowość przyłączonych napięć i dopiero po tym czasie załączy fazę na wyjście. Do sygnalizacji optycznej służą diody LED: zielona - zasilanie; żółta - załączona faza na wyjściu.